Skip to content

GÜNEŞ ENERJİSİ

Güneş enerjisi, güneşin çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışıma enerjisidir, güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi şeklindeki füzyon sürecinden kaynaklanır. Bu enerjinin dünyaya gelen küçük bir bölümü dahi, insanlığın mevcut enerji tüketiminden kat kat fazladır.

Avantajlardan Faydalanın

Yıllık dünya üzerine düşen güneş enerjisi, dünyanın bir yıllık tüm enerji gereksiniminin yaklaşık 10.000 katıdır. Fosil bazlı yakıtların sınırlı sürelerde tükeneceği göz önüne alınacak olursa güneş gelecekte en önemli enerji kaynaklarımızdan biri olacaktır.
Giderek artan çevre kirliliği, küresel iklim değişikliği, enerji kaynaklarının tükenmesi gibi faktörler bizi temiz ve tükenmeyen enerji kaynaklarına yönlendirmektedir. Evinizde bulunan her türlü su ısıtma sistemine uyumlu çalışabilecek çok geniş ürün yelpazesine sahip Fortes Mühendislik, her bütçeye uygun sistem çözümleri sunmaktadır. Fortes Mühendislik Güneş Enerji Sistemleri ile güneş enerjisinden en verimli şekilde yararlanır, sıcak su ısıtma desteği ile yüksek verim ve konfor keyfini yaşarsınız. Güneş Enerjisi Sitemleri; kazanlar, ısı pompaları, elektrikli ısıtıcılar vb. diğer ürünlerle entegre şekilde uygulanabildiği gibi mahallerde bulunan mevcut sistemlerle de entegre çalışabilir. Kullanım sıcak suyunun üretilmesinin yanı sıra, Fotovoltaik panellerin kullanılması durumunda güneşten elektrik üretilmesi de mümkündür.

Vakum Tüplü Güneş Enerjisi

Düz Kollektörlü Güneş Enerjisi (Boyler Entegre)

Bize Yazın