Skip to content

ISI POMPASI

Isı pompaları, bir kaynaktan aldığı enerjiyi elektrik enerjisinin de yardımıyla diğer bir kaynağa aktararak, ısıtma-soğutma-sıcak su ihtiyaçlarına cevap veren cihazlardır. Bu aktarmayı soğutma devresinde kullanılan soğutucu akışkan vasıtası ile yapar. Kazan sistemlerinde olduğu gibi tesisat ekipmanları aynıdır. Sadece daha büyük çaplar kullanılır.

Avantajlardan Faydalanın

Isı pompaları enerji alışverişi yaptıkları kaynaklara göre havadan havaya, havadan suya, sudan suya, sudan havaya şeklinde 4′ e ayrılır. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan ısı pompaları Havadan suya ısı pompalarıdır . Havadan suya ise ısıtma-soğutma sistemlerinde kullanılacak cihazlardır.

Hava Kaynaklı Isı Pompaları

Havadan Havaya & Havadan Suya Isı Pompası

Hava kaynaklı ısı pompaları dış havadan gelen ısıyı emer. Bu ısı daha sonra evinizdeki radyatörleri, yerden ısıtma sistemlerini veya sıcak hava konvektörlerini ve kullanım suyunu ısıtmak için kullanılabilir. Bir hava kaynaklı ısı pompası, bir buzdolabının içinden ısı çıkardığı gibi dış havadan da ısı çıkarır. Sıcaklık -25 ° C kadar düşük olduğunda bile havadan ısı alabilir. Isı pompalarının çalışması için elektrik gerektiği için çevre üzerinde bir miktar etkisi vardır, ancak yerden, havadan veya sudan çıkarılan ısı sürekli olarak Doğal olarak yenilenir.

Monoblok Isı Pompası

Split Isı Pompası

Bize Yazın