Skip to content

SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Klima, en basit hali ile, soğutma çevrimi kullanılarak bir ortamdan ısı çekmek, fazla nemini alıp ortama taze hava sağlamak için tasarlanmış sistem veya mekanizmadır.

İnsanların bulundukları mekân veya ortam içinde sıcaklığın ayarlanabilmesini sağlayarak, bulunulan ortamın konforunu arttıran bir sistemdir.

Avantajlardan Faydalanın

“LG klimalar ile tüm mevsimlerde ideal oda sıcaklığına erişin. Alanları efektif olarak iklimlendirmesi için tasarlanmış klima koleksiyonu ile yaz boyunca serin, kış boyunca sıcak kalın.”

İnverter Klima Teknolojisi

Klimalar en yüksek akımı durduktan sonra tekrar çalışmaya başladıkları ilk anda çekerler. Klimalar bu yönden otomobillere benzer; sıkışık trafikte sürekli dur-kalk yapan bir otomobil nasıl daha fazla yakıt tüketiyorsa, istenilen oda sıcaklığı her değiştiğinde devreye giren-çıkan bir klima da fazla elektrik tüketir. Hiç durmayan, durması gerektiği zamanlarda bile rolentide çalışmaya devam eden bir kompresör olduğunda enerji tasarrufu sağlanabiliyor. İşte inverter klimalar böyle çalışıyor.

Daha teknik bir ifade ile İnverter kelimesi, İngilizce bir kelime olup ‘çevirici’ anlamındadır. Burada çevirilen elektrik akımının şeklidir. İnverter klima kompresörleri rolentide iken dalgalı şebeke akımı ile değil doğru akım motorlarıyla çalışırlar. Klimanın ısıtma-soğutma yapmadığı zamanlarda enerji tasarrufu ve güç istikrarı işte bu şekilde sağlanır.

Klima Çeşitleri

Split Klimalar

Gizli Ekranlı Basit ve İnce Tasarım

 • LG klimanın ince ve modern tasarımı, kolay kurulum ve özel tasarlanmış filtresi kolay temizlik sağlar.
 • Ayrıca büyük gizli ekran ile enerji harcamanızı kolayca kontrol edebilirsiniz.

Hızlı ve Kolay Kurulum

 • LG klimanın ince ve modern tasarımı, kolay kurulum ve özel tasarlanmış filtresi kolay temizlik sağlar.
 • Ayrıca büyük gizli ekran ile enerji harcamanızı kolayca kontrol edebilirsiniz.

Düşük Ses Seviyesi

 • LG’nin benzersiz eğimli fanı ve gürültü oluşumunu engelleyen İnverter Kompresörü sayesinde LG klimalar düşük ses seviyelerinde çalışır.
 • Yeni LG, sessiz klima teknolojisi ile konforun keyfini sürün.

Split Klimalar

Şık Tasarım

 • Modern iç mekanlar için ideal, güçlü ve şık klima.
 • Salon tipi klima, evinizdeki veya ofisinizdeki modern iç mekanlar için ideal çözümdür.

Hızlı Yanıt

 • Salon tipi ünite, güçlü bir soğutma sağlarken aynı zamanda belirlenen bir sıcaklığa daha kısa bir sürede erişebilir.
 • Aynı zamanda, Güçlü Isıtma işlevi optimum hava akışı açısı sağlayarak daha hızlı bir ısıtma performansı garanti eder.

Güçlü Hava Akışı

Güçlü hava hızı ve hacmi ile hava akışı 20 metre uzaklığa erişebilir. Bu, daha kısa sürede temiz ve konforlu bir soğutma sağlar.

VRF Klimalar

VRF (VRV) Klima Nedir ?

 • VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.
 • VRF Klima Sistemlerini, klasik split klimalardan ayrılan en büyük özelliği; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.

Gelişmiş Kontrol ve Akış Denetim Üniteleri

 • VRF Klima Sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan, doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanmaktadır.
 • VRF Klima Sistemleri; alışılmış split klima sistemlerinden bir soğutucu hattında isteğe bağlı olarak farklı HP kapasite aralığında ki bir dış ünite ve birden fazla iç üniteye bağlanabilmektedir.

İki Farklı Yöntem

 • Soğutucu akımı inverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle çeşitlendirilerek, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır. İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlar.
 • VRF Klima Sistemleri 2 farklı sistemden çeşidi vardır. Heat Recovery VRF (aynı anda hem ısıtma, hem soğutma) Heat Pump VRF (aynı anda sadece ısıtma yada sadece soğutma) VRF Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır.
Bize Yazın